Autoryzowany serwis Rainbow

Potrafimy naprawić każde urządzenie Rainbow. Szybko i skutecznie! 

Okresowe przeglądy urządzeń Rainbow

Urządzenia czyszczące Rainbow zostały zaprojektowane tak, aby służyć Tobie i Twojej rodzinie przez długie lata – są wykonane bardzo starannie i z najlepszych materiałów, a miejscem ich produkcji są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Nie mają one nic wspólnego z zalewającą nas obecnie tanią i zawodną „chińszczyzną” – tym niemniej wymagają okresowych przeglądów aby przez długie lata cieszyć się ich nienaganną kondycją.

Urządzenie Rainbow to przede wszystkim bardzo skuteczny filtr powietrza doceniany przez wielu klientów z dolegliwościami alergicznymi i dlatego bardzo ważnym jest aby utrzymać wnętrze urządzenia w czystości.
Zgodnie z zaleceniami Rexair, producenta Rainbow, zachęcamy do wykonywania regularnych przeglądów co 24 miesiące. Pozwoli to cieszyć się długą i skuteczną pracą urządzenia.

Kiedy zatem należy wykonać przegląd?

 • gdy sprzęt pracuje głośniej niż zwykle,
 • kiedy z Rainbow wydostaje się kurz i pył,
 • jeśli zauważyłeś zmniejszenie mocy ssania,
 • a już na pewno jeśli od ostatniego przeglądu minęły 3 lata

Czy wiesz że?

Na naszym rynku działa wiele firm "prawie takich jak Rainbow"? Często podają się one za "autoryzowane" - niestety nie precyzując przez kogo. Jeśli chcesz się cieszyć długim życiem Twojego urządzenia, a do tego nie chcesz stracić uprawnień gwarancyjnych - skorzystaj z usług autoryzowanego serwisu. Tylko my gwarantujemy jakość taką, jak w przypadku nowego urządzenia!

Co wchodzi w skład przeglądu?

Standardowy przegląd w naszej firmie jest zawsze zgodny z zaleceniami i procedurami producenta urządzenia – firmy Rexair. Do wykonania prac używamy wyłącznie oryginalne, dostępne tylko w autoryzowanym serwisie, części – gwarantujące długie i bezproblemowe korzystanie z maszyny. 
W skład przeglądu wchodzą zawsze następujące elementy:
 • Demontaż i montaż urządzenia, jego konserwacja, mycie, czyszczenie i dezynfekcja. Wykonujemy także pełną diagnostykę mechaniczną i elektryczną w oparciu o specjalizowane przyrządy serwisowe Rexair.
 • Wymiana zużytych części eksploatacyjnych (zawsze w uzgodnieniu z Klientem) – kołnierz, łożyska, uszczelki, szczotki silnika, filtry HEPA etc.
 • Miła obsługa i zadowolenie użytkownika 😉

Co można zrobić aby korzystanie z urządzenia było bezproblemowe?

Często słyszymy pytania – co należy robić, aby Twój Rainbow był niezawodny. Czy mogę coś zrobić, aby służył mi bezawaryjnie?
Oczywiście! Oto garść naszych rad:
 • Zawsze wylewaj wodę po sprzątaniu. Nie „za moment”, nie „jutro”. Parująca woda ma niezbyt korzystny wpływ na elementy metalowe i elektronikę…
 • Nie przechowuj odkurzacza przypiętego do (nawet pustego) zbiornika wodnego. Zawsze odłącz je od siebie.
 • Ostrożnie z pyłem budowlanym (szczególnie po cekolowaniu). Jeśli już musisz go odkurzać – często zmieniaj wodę, kontroluj jej stan. Bardzo łatwo jest podczas takiego odkurzania przepełnić zbiornik, do tego pyły budowlane są bardzo drobne i sprzątane w dużej ilości mogą przedostać się przez separator i zanieczyścić komorę silnika
 • Nie używaj szczotki elektrycznej Power Nozzle do sprzątania mokrych powierzchni.
 • Przeczytaj instrukcję urządzenia. Na prawdę warto – dowiesz się jak korzystać z Rainbow!
 

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Kliknij w przycisk poniżej lub po prostu do nas zadzwoń: +48 664 782 200+48 602 644 602